Aleksandra Fila

Recenzje

Kulturalne Rozmowy

Rozmowa o książkach. Aleksandra Fila – Jankowska: Mam nadzieję, że dla dużej części ludzi przyszłość przyniesie więcej bezpośredniego kontaktu

zobacz wywiad

Odkryj fascynujący świat literatury z książką Aleksandry Fila – Jankowskiej „Frekwencja 350. T. 1. Natura kryształu„. W tej intrygującej powieści autorka łączy głęboką refleksję z emocjonującą fabułą, oferując czytelnikom niepowtarzalne wrażenia literackie. Jeśli szukasz książki, która porusza istotne tematy i wciąga od pierwszej strony, to „Natura kryształu” jest idealnym wyborem.

zobacz recenzję

Jeśli szukasz książki, która poruszy Twoje serce i skłoni do refleksji, „Rysy na tęczy” Aleksandry Fila – Jankowskiej to obowiązkowa lektura. Ta emocjonująca powieść to prawdziwa uczta literacka, pełna głębokich przemyśleń i wzruszających momentów.

zobacz recenzję

365dni. bibliotekarki

 

Kto by pomyślał, że fanka powieści z historycznym tłem, a także kryminałów i thrillerów sięgnie po powieść science-fiction? A tym bardziej kto by pomyślał, że ta książka wciągnie ją tak mocno, że nie będzie mogła doczekać się ciągu dalszego?

 

Zobacz recenzję

nakanapie.pl Na kanapie

Frekwencja 350. Tom 1. Natura kryształu – science fiction, gdzie główną rolę grają emocje… Emocje mają wielką moc. Jak mogą pomóc przy nowoczesnej technologii? Gdzie nas to wszystko zaprowadzi?

Zobacz recenzję

„Frekwencja 350 – Natura kryształu” autorstwa Aleksandry Fili w bardzo przemyślany sposób łączy psychologię, filozofię i science fiction… Bardzo spodobała mi się ta kosmiczna historia, jeszcze czegoś takiego nie czytałam, jest jedyna w swoim rodzaju. Nie mogę się doczekać kolejnych trzech części. To lektura, która zmusza czytelnika do zadawania fundamentalnych pytań i otwiera przed nim nowe horyzonty myślenia. Obowiązkowa lektura dla miłośników naukowej fantastyki i każdego, kto szuka oryginalnych i wciągających książek

Zobacz recenzję

„Natura kryształu” to  unikalna opowieść o przyszłości ludzkości. Każdy, kto zdecyduje się sięgnąć po książkę, musi być przygotowany… na konfrontację z własnymi myślami i uczuciami. Jestem usatysfakcjonowana lekturą i czekam na kolejne tomy… Opisywany świat jest bogaty w detale, co sprawia, że zanurzenie się w futurystyczną rzeczywistość nie sprawia żadnych problemów. Ciekawe refleksje bohaterów przeplatane są naprawdę wciągającą i dynamiczną akcją, dlatego powieść nie nuży. Interesujące jest również tło polityczne i społeczne przedstawionych wydarzeń.

Zobacz recenzję

…książka bardzo przypadła mi do gustu, mimo że nie jest to gatunek który zazwyczaj czytam… Wspomnę też, że możemy spotkać tam masę śmiesznych sytuacji… Sama z niecierpliwością czekam na kolejny tom, ponieważ autorka zostawiła nas w najgorszym możliwym momencie. Jednak tak czy inaczej według mnie jest to powieść godna polecenia i serdecznie zapraszam do lektury.

Zobacz recenzję

Uniwersytet SWPS - Prawnicze Targi Praktyk i Pracy

„Rysy na tęczy” to ambitna powieść science-fiction. Jest to pozycja w sam raz dla tych wszystkich, którzy od tego typu literatury wymagają czegoś więcej, niż tylko lotów w przestrzeń kosmiczną i bezmyślnej strzelaniny działkami laserowymi[…]

Zobacz recenzję

paradoks

„Rysy na tęczy” to niezaprzeczalnie ciekawa książka. Akcja rozwija się w sposób mocno nieszablonowy. Myślę, że nie zepsuję nikomu przyjemności, gdy napiszę, że tutaj kosmici nie są wrogami rodzaju ludzkiego, choć bezpośrednie porozumienie między dwoma tak odmiennymi rasami przekracza możliwości jednej i drugiej. Choć mamy do czynienia z fikcją futurystyczną, to jednak przedstawia nam ona wizję dużo bardziej prawdopodobną, niż kosmici będący kopiami ludzi i mówiący po angielsku[…] Uwagę zwraca doskonała konstrukcja psychologiczna bohaterów i ich opisy relacji interpersonalnych. Czy są to nastolatki, czy też osoby dorosłe nie można niczego zarzucić ich portretom, a opisane społeczeństwo nie zostało w żaden sposób udziwnione.

Zobacz recenzję

Głos Kultury

Można nawet powiedzieć, że Rysy na tęczy kończą się tak, że wręcz wymagają kontynuacji w postaci kolejnej powieści, a kto wie, może nawet niejednej. I jeśli tylko taka się pojawi, na pewno po nią sięgnę. Ze względu na plastyczny język, jakim została napisana ta historia, ze względu na jej moralne i filozoficzne dylematy, ze względu na to, że autorka nie unika trudnych tematów, że ma poczucie humoru, które sporo wniosło do powieści, i ze względu na to, że to po prostu dobra historia – ciekawa, mądra, momentami zabawna i wciągająca[…]

Zobacz recenzję